Ľudia - redaktori a moderátori

Katarína Juranová

Katarína Juranová

Narodená vo Vištuku, ale momentálne telom aj duchom viac Trnavčanka než Vištučanka. V MTT pôsobí od leta 2014. Vyštudovaná bakalárka histórie sa rada obzerá aj po iných ako len historických témach, zaujímajú ju reportáže z kultúrnej, politickej alebo akejkoľvek inej oblasti. Nadšená cestná cyklistka šliapajúca po nohách Petrovi Saganovi miluje tiež korčuľovanie, plávanie, jazdu na koni - celkovo športovanie. Rada si prečíta dobrú knihu či posedí v príjemnom prostredí s priateľmi.

Miloš Bučka

Miloš Bučka

Trnavčan, vyštudovaný ekonóm, no viac ako účtovníctvo ho bavila práca pred a za kamerou. V MTT začal pracovať hneď od jej začiatku v roku 1997 ako redaktor  a neskôr šéfredaktor spravodajstva. Po 7 rokoch vymenil televízne spravodajstvo krátko za rozhlasové v Rádiu NAJ, neskôr za "printy" vo vydavateľstve a grafickom štúdiu. Od r. 2003 má vlastné videoštúdio, kde si splnil sen, aby sa koníček stal prácou. Momentálne sa v MTT okrem práce redaktora a kameramana venuje najmä tomu, aby sa naše spravodajstvo neustále zlepšovalo. K jeho záľubám patrí skauting, vysokohorská turistika, gitara a dve malé dcérky.

Vanda Fraňová

Vanda Fraňová

Rodáčka z Trnavy. Vyštudovala PdF UK v Bratislave, odbor anglický jazyk a literatúra. V MTT pracuje od roku 2011 ako moderátorka spravodajstva. Popri tom sa venuje prekladaniu/tlmočeniu a moderuje počasie na TA3. Väčšinu voľného času trávi so svojou rodinou, rada číta, bicykluje a chodí do prírody.

František Unger

František Unger

Rodený Trnavčan a verný Malému Rímu je až dodnes. Študuje na Fakulte zdravotníctva a sociálnej práce Trnavskej univerzity tretí ročník. V Mestskej televízii Trnava pracuje od júna 2014 ako športový redaktor. Práca v televízii ho zaujala a rád by v nej pokračoval aj v budúcnosti. Zaujíma sa hlavne o futbal, ktorý si sem-tam aj zahrá. Svoj voľný čas rád trávi so svojou priateľkou, vonku s kamarátmi a sledovaním športov.

Martin Chynoranský

Martin Chynoranský

Rodený Trnavčan. V médiach pracuje od roku 2001. V súčasnosti pôsobí ako moderátor rádia VLNA, moderuje množstvo živých eventov. Jeho najväčšou laskou je psík Kubko. V MTT je moderátorom relácie Bezbúdovci o psíkoch z Trnavského útulku.

Anna Vojteková

Anna Vojteková

Jej profesijný život je s médiami spojený do roku 2003. Vyštudovala Fakultu masmediálnej komunikácie UCM v Trnave, pracovala vo viacerých lokálnych a celoplošných médiách. Po skončení aktívneho pôsobenia v tejto oblasti sa dnes venuje externej komunikácii v súkromnej firme. Prácu pre MTT si však ponechala - z lásky k televíznej žurnalistike a k Trnave. Pre MTT pripravuje relácie Mám Trnavu rád a Cesta okolo sveta.

Bianca Lehocká

Bianca Lehocká

Síce je rodáčka z malej dedinky pri Komárne, väčšinu času trávi v Trnave, kde študuje masmediálnu komunikáciu na Univerzite sv. Cyrila a Metoda. Malý Rím sa stal jej veľkou srdcovkou, preto nevylučuje možnosť, že sa sem v blízkej budúcnosti prisťahuje natrvalo. V MTT pôsobí od jesene 2016. Medzi jej záľuby patrí korčuľovanie i tanec, ktorému sa aktívne venovala 10 rokov. Rada stráca pojem o čase pri dobrej knižke a vo svojom voľnom čase zabáva malých i veľkých ako animátorka. Skúsenosti nadobudnuté v našej televízii chce po skončení štúdia čo najefektívnejšie využiť v nasledujúcom zamestnaní.

Bianka Krejčíová

Bianka Krejčíová

Študuje na Fakulte masmediálnej komunikácie v Trnave. V MTT začala pôsobiť len nedávno, ale televízia sa hneď stala jej srdcovkou. Trnavu si veľmi obľúbila, i keď sa vždy rada vracia do Krupiny, kde vyrastala. Rada komunikuje s ľuďmi, trávi čas s priateľmi, spoznáva nové miesta, športuje a číta. Svoju budúcnosť spája s médiami.

Marek Kramara

Marek Kramara

Bytčan, ktorého do Trnavy zlákala vysoká škola. Po vyštudovaní Fakulty masmediálnej komunikácie na UCM v roku 2016 začal pracovať v Bratislave, ale bývať zostal v Trnave. V tom istom roku začal pracovať aj v MTT ako moderátor spravodajstva. Od roku 2017 moderuje Trnavský magazín a spolu s kolegami pripravuje Živé technológie. Rád číta všetko - od beletrie až po populárno-náučné knihy. Miluje film, čokoládu a pivo.

Nikola Kaňuková

Nikola Kaňuková

Hoci nie je rodená Trnavčanka, štyri roky jej dostatočne stačili na to, aby zistila, že Trnava je vysoko návyková. MTTčke sa naplno venuje od jesene 2016. Okrem televízie vynakladá svoj čas a úsilie aj na štúdium na Fakulte masmediálnej komunikácie a popri tom sa príležitostne venuje prednesu poézie. Voľný čas rada trávi vo svojom rodnom kraji pod Tatrami s rodinou, miluje tanec a stretnutia s priateľmi v sprievode gitary a spevu. Rada spoznáva nových ľudí, analyzuje ich, buduje vzťahy a skladá si tak mozaiku vlastného sveta. A možno aj to je dôvod, prečo zakotvila v našej televízii.

Annamária Závodníková

Annamária Závodníková

Hoci žije v Nitre, Trnava jej prirástla k srdcu. Vyštudovala žurnalistiku na UKF v Nitre a už počas štúdia vysielala v regionálnom rádiu. Miluje knihy, preto patrí medzi tých šťastlivcov, ktorí si môžu povedať, že práca je ich koníčkom. Momentálne vysiela v rádiu ONE, má vlastnú rubriku v internetovom magazíne VinLit.sk, moderuje besedy pre jedno z najväčších kníhkupectiev na Slovensku a v MTT spovedá osobnosti zo sveta literatúry v relácii Medzi riadkami. Miluje fantasy, Marvel, ryšavých ľudí, zvieratá celkovo (najmä svojho psa Timka) a britských tmavovlasých hercov s modrými očami. Je veľmi vtipná, aj keď si to niekedy myslí len ona sama.

Michal Petro

Michal Petro

Aktuálne najmladší redaktor v MTT. Narodil sa v roku 1998 v Ružomberku a celé detstvo prežil v susednej obci Ludrová. Trnava mu rýchlo prirástla k srdcu a vôbec sa nebráni myšlienke presťahovať sa do Malého Ríma. Študuje na Fakulte masmediálnej komunikácie UCM a od roku 2017 je športovým redaktorom v MTT. Síce aktívne nešportuje, ale jeho srdcovkou je futbal, hokej a basketbal. V budúcnosti by chcel pôsobiť v nejakom celoplošnom médiu.

Nikola Capeková

Nikola Capeková

Od mája 2018, kedy začala v MTT pracovať, sa teší každej príležitosti a skúsenosti, ktorú jej táto televízia dáva. Vďaka nej si Trnavu obľúbila veľmi rýchlo a spoznala ju určite do väčšej hĺbky ako len študentka. Do slovenského Ríma totiž prišla študovať masmediálnu komunikáciu. Vyrastala na Kysuciach, kam sa často rada vracia. Vyhýba sa stereotypu, napĺňa ju práca s ľuďmi, obdivuje silu hovoreného slova a poézie, rada behá, vyhľadáva opustené budovy a z času na čas sa stratí v opustenej štôlni. A potom? Zasa a znova sa teší do našej MTT!

Šimon Nemček

Šimon Nemček

Narodený v Trnave, kde prežil aj celé svoje detstvo. V MTT pôsobí od augusta 2018. Vo voľnom čase rád športuje, venuje sa s priateľmi turistike, alebo si prečíta dobrú knihu. Jeho koníčkom je aj úprava videí, ktorej sa venoval už počas štúdia na strednej škole. Zaujíma sa o postprodukciu, ale vždy sa radšej objavoval pred kamerou, ako za ňou. Prácu v televízii si obľúbil, no svoju budúcnosť vidí v rádiu.


Program vysielania

Tip na reportáž

Tip na reportáž